sobota, 17 sierpnia 2013

Gumowe rękawiczki - robimy śmieszne stworki:)

Rękawiczki silikonowe - kotek
Kotek
Z czym kojarzą się Wam gumowe/lateksowe rękawiczki jednorazowe? Mi na myśl przychodzi od razu... dentysta! Brrrrr! Pora odczarować te nieprzyjemne skojarzenia:)

Jednorazowe rękawiczki dostępne są w każdej aptece za grosze. Możemy więc zaopatrzyć się nawet w całą paczkę zawierającą 100 sztuk i wypróbowywać swoje pomysły do woli:) Jak takie ludziki zrobić? Bardzo prosto!

Bierzemy jedną rękawiczkę, nadmuchujemy ją jak balonik i zawiązujemy by powietrze nie uciekało. Pamiętajmy oczywiście, że rękawiczka ma pięć palców;) Jeśli więc chcemy zrobić np. głowę Pinokia, zawiązujemy do spodu cztery palce. W podobny sposób możemy zostawić np. dwa "palce" i zrobić z nich rogi lub uszy, jak w przypadku kotka. Związane palce wsadzamy do wewnątrz rękawiczki jeszcze przed nadmuchaniem. Możemy też zrobić np. kitki z dwóch palców zostawionych na zewnątrz. Możliwości jest sporo - trzeba tylko pobudzić wyobraźnię:) 

Rękawiczki silikonowe/gumowe - stworki
Kogucik
Rękawiczki silikonowe gumowe pinokio
Pinokio

Gumowe rękawiczki stworkiJak już pozawiązujemy co trzeba i nadmuchamy rękawiczkę, zabieramy się do robienia ożywiających naszego stworka dodatków. Oczy, nos, usta i kolory dodawać możemy markerami lub doklejać je z papieru. Fajnie sprawdzają się w tym wycinanki samoprzylepne. Najczęściej w środku rękawiczki znajduje się talk, który baaaaardzo utrudnia naklejanie na nią czegokolwiek, dlatego pamiętajmy aby nadmuchać ją tak, aby talk znalazł się w wewnętrznej stronie naszego "balonika".

Jeśli spodobały Ci się rękawiczkowe stworki, zobacz też urocze Różnostwory:)

1 komentarz: