wtorek, 27 sierpnia 2013

Kolorowe zawieszki z papieru na ścianę lub drzwi

Kolorowa piraniaCo by tu zrobić aby dziecięcy pokój był ciekawszy i bardziej kolorowy? Jest na to wiele prostych sposobów:) 

Dzisiaj przedstawiam dwa: kolorowe zawieszki ryby i pociągową "girlandę".

Do obu zawieszek potrzebny jest tylko kolorowy blok (techniczny lub rysunkowy), nożyczki, klej i sznurek. Wykonanie jest proste, starsze dzieci mogą je wykonać same, młodszym przyda się pomoc rodziców.

1. Ryba

śmieszna pirania
Aby zrobić rybkę zaczynamy od odrysowania okręgu na kolorowym papierze, a następnie wycinamy obrysowane kółeczko. Od środka kółka rysujemy ołówkiem dwie linie do jego krawędzi. Tak narysowany wycinek koła wycinamy. Dzięki temu zrobiliśmy dwie rzeczy w jednym ruchu - uzyskaliśmy ogon ryby i jej paszczę:) Ogon doklejamy dobrym klejem (niedługo post z rankingiem klejów:).
 
Na rybkę przyklejamy różne kształty - mogą to być kolorowe kółeczka, paseczki, trójkąty, serduszka - cokolwiek sobie wymyślimy. Przyklejamy oko, zęby od spodu i sznureczek i cieszymy się widokiem naszej kolorowej piranii:)

2. Pociąg
ciuchcia ciufcia

Z kolorowego bloku (technicznego lub rysunkowego) wycinamy kolorowe prostokąty, które po złożeniu na pół przyklejamy do sznurka jako wagoniki. Doklejamy okna, kółka, lokomotywę i ciuchcia gotowa:) 

Dodatkowe pomysły:
 • Taką ciuchcię możemy zawiesić na ścianie lub potraktować jako ozdobną girlandę np. na urodzinki.
 • W oknach dokleić lub dorysować można różne postacie np. zwierzęta. Pociąg będzie dzięki temu ciekawszy. 
 • Dodatkowo każde zwierzątko można podpisać np. po angielsku. Dzięki temu będzie to pociąg edukacyjny:)
 • Na zajęciach z j.angielskiego robiłam taki pociąg z dziećmi. Nie doklejaliśmy jednak okienek. Zamiast tego każde dziecko rysowało w każdym wagoniku obrazek przedstawiający jego ulubione słowo z danego roku nauki. Później każdy obrazek był podpisywany. Taki pociąg dzieci później zawieszały u siebie w pokoju. Świetny sposób na powtórkę i utrwalenie materiału:) (* niedługo postaram się o zdjęcie takiego pociągu) 

Co innego można zrobić aby pokój malucha był jeszcze ciekawszy? Spróbuj zrobić słodkie sówki do postawienia na półkach, wiosenne obrazki żonkile lub obrazki z gąbczastych pieczątek:)

2 komentarze:

 1. Witam Cię serdecznie, tak sobie przeglądałam w necie ozdoby na ścianę i trafiłam na Twój blog. Świetne masz pomysły i widać że kochasz dzieci:)) Bardzo fajny blog prowadzisz.
  Tak przy okazji jak znajdziesz czas to zapraszam do siebie:))
  http://jewelajna.blogspot.com/

  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, bardzo miło mi się zrobiło:) Zajrzałam też do Ciebie - muszę kiedyś spróbować papierowej wikliny - wygląda super!

   Usuń