środa, 14 sierpnia 2013

Zbieramy rolki po papierze toaletowym!:)

Tutki


 
 
Z rolek po papierze toaletowym można zrobić masę fajnych rzeczy – od śmiesznych zabawek, po ozdóbki, do praktycznych przedmiotów. W dzisiejszym wpisie pokażę trzy z wielu sposobów na wykorzystanie takich rolek.
 
 
1. Pojemnik na kredki/pędzelki

Rolki obklejamy czym chcemy – może to być papier, sznurek, czy jak u mnie – papier i wełenka. Polecam papier do pakowania prezentów, można znaleźć świetne wzorki w sklepach, a praca będzie nam szła o wiele szybciej:) Takie pojemniczki możemy robić z jednej, dwóch, trzech,a nawet i 10 rolek!

Tutki, rolki

Rolki po papierze toaletowym

Rolki po papierze toaletowym2. Pojemniki – pszczółki

Rolki obklejamy żółto-czarnymi paseczkami, robimy skrzydełka z bibuły, główki z papieru technicznego i zielone podkładki z tekturki. Żeby było ciekawiej, możemy dodać pojedyncze kwiatki na podkładce oraz włosy na głowie (mogą być też z wełny lub sznurka). Inne proponowane przeze mnie zwierzakowe pudełka znajdziesz tutaj: http://korkianimatorki.blogspot.com/2013/03/zajaczkowe-pudeka.html :)
3.  Sówki

W internecie można znaleźć wiele zdjęć takich sówek. Są bardzo proste w wykonaniu,a efekt jest przesłodki:) W podobny sposób można zrobić również króliczki lub inne zwierzątka. Ja na pewno będę jeszcze do nich wracać:)

Rolki po papierze toaletowym

Sówki z rolek

Jest jeszcze mnóstwo sposobów na wykorzystanie rolek, np. samochodziki, opakowania na prezenty, ozdoby świąteczne, obrazki, które chętnie pokażę w kolejnych wpisach:)

Podoba Ci się pomysł na kolorowy "recykling"?:) Jeśli tak to sprawdź jeszcze żonkile z pudełek po jajkach , pieczątki z gąbek i gazetowy kolaż:)

1 komentarz: