środa, 18 grudnia 2013

Opakowania na świąteczne prezenty z rolek po papierze toaletowym

No i znów wracamy do rolek:) Zbliżają się Święta więc trzeba pomyśleć też o prezentach:) Najwazniejsza jest pamięć o bliskiej osobie więc razem z dziećmi przygotować możemy małe upominki dla Babci, Dziadka czy Cioci w postaci samodzielnie zrobionego serduszka z masy solnej, słodkości czy innej samorobnej niespodzianki. Dzisiaj pokażę jak w prosty i efektowny sposób taki prezencik zapakować:)
Potrzebna jest tylko rolka po papierze toaletowym, farby akrylowe lub tempery i wstążeczka.

Zaczynamy od malowania rolki. Można też ją obkleić papierem do pakowania prezentu - sposób najprostszy i najszybszy, jednak ja wolę z dziećmi włożyć trochę więcej pracy i serca więc z reguły malujemy:) 


No własnie.. I tu mamy wielkie pole do popisu bo możemy namalować co tylko chcemy:) Polecam farby akrylowe lub tempery bo ładnie kryją powierzchnię rolki. Plakatówki sprawdzają się gorzej - wsiąkają w rolkę i potrzeba wielu warstw by kolor tektury przestał przebijać.


Jak rolka wyschnie, pozostaje nam tylko zagiąć jej jeden koniec, wrzucić prezent do środka i zagiąć drugi. Na końcu można obwiązać rolkę wstążeczką i doczepić np. gwiazdkę czy serduszko z masy solnej.

Jeśli jesteście ciekawi co jeszcze fajnego można zrobić z rolek, zapraszam do wypróbowania sówek i pojemniczków na kredki:)

1 komentarz:

 1. Zapraszam do siebie.
  7 miesiąc ciąży, 20 lat, milion pomysłów na minute, dorosłe życie z dnia na dzień. Zobacz sama co z tego wyjdzie!
  http://stormofhormones.blogspot.com/
  Zapraszam Cię również na mojego oficjalnego Fanpage'a :)
  https://www.facebook.com/stormofhormones

  OdpowiedzUsuń