niedziela, 24 sierpnia 2014

Darmowe pamiątki z wakacji - kamyczkowy alfabet:)


Jak zaoszczędzić na wakacjach, nie pozbawiając przy okazji dziecka radości z posiadania pamiątki z pięknego miejsca? Proponuję pozbierać kamyczki:) Mogą to być kamyli z plaży, z lasu czy innego miejsca - kamyczki znajdziemy prawie wszędzie! Dzisiaj pokazuję prosty i przyjemny sposób zamienienia ich w praktyczną zabawkę - kamyczkowy alfabet:)

diy alphabet
Najlepiej gdy kamyczki są niewielkie, gładkie, jednokolorowe, ale nie jest to wymóg konieczny. Kamyczki myjemy i razem z dziećmi malujemy na nich literki farbą akrylową. Kiedy farba wyschnie, spryskujemy je z obu stron bezbarwnym lakierem. I gotowe! Proste, prawda?:)

Kamyczki mozemy również pomalować we wzorki, zwierzątka, biedroneczki czy pszczółki - pole jest nieograniczone. Ja swoje kamyczki użyję z moimi pierwszakami - pomogą mi przy wprowadzaniu literek,a przy okazji będą świetną ozdobą sali ozdobionej w elementy o tematyce morskiej.

malowane kamienieJak możemy je wykorzystać do nauki języka 
angielskiego?

Kamyczki wrzucamy do woreczka/naczynia. Dzieci siadają w kółku. Pierwsze dziecko losuje jedną literkę. Jego zadaniem jest podanie słowa po angielsku zaczynającego się na wylosowaną literę. Jeśli znajdzie tkie słowo, przechodzimy do kolejnej osoby. Jeśli nie- musi wykonać specjalne zadanie (np. stanąć na jednej nodze, zaśpiewac piosenkę itp.).

Dla starszych dzieci proponuję troszkę rozszerzoną wersję. Dzieci dzielimy w pary. Każda para losuje 5 liter. Zadanie polega na ułożeniu zdania składającego się z pięciu słów, z których każde zaczyna się jedną z wylosowanych liter. Każda para, której uda się ułożyć poprawne zdanie zgodnie z zasadami zabawy, dostaje nagrodę (plusa, pochwałę, cukierka, naklejki - cokolwiek;)
diy painted stones

3 komentarze:

 1. Świetna pamiątka! Moją są obecnie ubezpieczenia turystyczne moje i moich znajomych o.O I'm the keeeper! Ale takim alfabecikiem sama bym nie pogardziła ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć. Uczę się języków przy użyciu https://preply.com/pl/Leipzig/korepetycje-z-angielskiego.
  Nauczyłem się angielskiego używając tej site. Chciałbym znaleźć dodatkowe źródła, aby ćwiczyć i poprawiać swoją wiedzę i zacząć naukę nowych języków. Jak możesz mi pomóc?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń