środa, 13 sierpnia 2014

Malowane klamerki w morskich klimatach

dekoracje w stylu morskim
W mojej nowej pracy (będę wychowawcą klasy pierwszej:) dostałam bojowe zadanie - przystroić salę w klimacie morskim. Najlepiej po jak najniższych kosztach. Ciężkie zadanie ale... do zrobienia!


Poszłam do kilku secondhandów w poszukiwaniou białych i niebieskich materiałów, kupiłam farby akrylowe, z okolicznych sklepów wzięłam kartony, pytam znajomych o morskie zapomniane "akcesoria", które być może leżą u nich gdzieś w kącie piwnicy... A co z tego wszystkiego wyjdzie pokażę we wrześniu:) Bo szczerze mówiąc, jeszcze sama do końca nie wiem... Dzisiaj za to przedstawiam mój krok pierwszy czyli... Klamerki malowane w morskich klimatach.

dekoracje w stylu morskim, klamerki diyWbrew pozorom drewniane klamerki dość ciężko znaleźć. W sklepach dostępne były tylko plastikowe. Aż wkońcu trafiłam do Brico Marche gdzie znalazłam klamerki bambusowe w cenie 1,79zł za 12 klamerek- super! Do ich malowania użyłam farb akrylowych, które polecam do malowania prawie każdej powierzchni- szybko schną, są trwałe i mają wyraziste kolory. Są trochę droższe od plakatówek, jednak są wytrzymałe i wydajne.

Instrukcji wykonania opisywać nie trzeba - po prostu malujemy klamerki:) Moim zdaniem wystarczy je pomalować tylko z jednej strony oszczędzając farbę, ale oczywiście można pomalować je w całości. Farb nie rozcieńczałam wodą. Do malowania klamerek oczywiście możemy zaprosić dzieci:) Moje klamerki są w kolorach morskich, jednak można je pomalować jakkolwiek chcemy- w czarno-żółte paseczki, kolorowe kropeczki czy nawet namalować na nich mini rysunki.

Do czego możemy użyć gotowych klamerek? Bo przecież szkoda ich do wieszania prania;) Proponuję zawiesić sznurek i klamerkami przypinać na nim obrazki dzieci - nie dość, że zyskmy nowe miejsce wystawowe na prace dzieci, to będzie to również piękna ozdoba sali:) Tak zamierzam wykorzystać moje klamerki - zdjęcia już we wrześniu. Teraz czekają grzecznie w koszyczku:)

1 komentarz:

  1. Witaj,
    super pomysł! :-)
    Chciałam Ci polecić bardzo fajną stronę http://mymamy.pl. Na portalu można poczytać o wielu ciekawych rzeczach, opublikować swoje własne materiały lub np. podyskutować z innymi mamami na forum parentingowym :)

    OdpowiedzUsuń